+420 465 321 089 | info@totembikes.cz
This content requires HTML5 & Javascript or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

Jedinečné městské elektrokolo LIBRA se středovým motorem

V současné době je na českém trhu celá řada městských modelů elektrokol a jejich obliba rok od roku roste. Převážná většina z nich jsou vybavena zadním nebo předním motorem - pohonem.

Značka e-totem nyní nabízí jedinečný model městského elektrokola LIBRA. Je osazen kvalitním středovým pohonem a je výjimečný i svou cenou v kategorii elektrokol se středovým pohonem (současná aktuální cena je necelých 33 tisíc Kč). Přídavná světla a silnější 11 Ah baterie ještě zvyšuje užitnou hodnotu tohoto modelu.

Elektrokolo Libra se středovým pohonem

Výhody středového pohonu

Středový pohon poskytuje uživateli celou řadu výhod oproti donedávna "klasickým" elektrokolům s nábovým pohonem:

- podstatně jednodušší transport díky tomu, že lze běžným způsobem sundávat přední i zadní kolo (s tím souvisí např. i oprava píchlé duše)

- motor je integrován ve šlapacím středu, což umožňuje snížit počet kabelů elektrorozvodu

- středový motor díky svému nízkému uložení prospívá celkové stabilitě při jízdě na elektrokole

- středový pohon je výhodnější než nábový pro široký rozsah rychlostí. Jezdec může příznivěji využívat rozsah převodů přehazovačky nebo IGH a jejich prostřednictvím zvyšovat kroutící moment při pomalé jízdě na lehký převod anebo naopak s těžkým převodem využít výkon i ve vyšších rychlostech. Nábový motor více trpí při velmi pomalé jízdě a ztrácí otáčky, současně se zvyšuje spotřeba a vznikající teplo ohrožuje vinutí motoru i samotnou řídící jednotku

- středové pohony jsou energeticky hospodárnější, proto méně zatěžují baterie vysokými proudy. To se projevuje delší životností baterií i dalších součástí pohonu.