+420 465 321 089 | info@totembikes.cz
This content requires HTML5 & Javascript or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

Na co dávat pozor při nákupu elektrokola?

Na co dávat pozor při nákupu elektrokola.

SERVIS. Zcela zásadní je kupovat elektrokolo u zavedeného prodejce, který má již zkušenosti a hlavně disponuje vlastním servisem. Vždy se ptejte, kdo a kde Vám poradí při případných nejasnostech či poruše.

CENA. Diskutabilní jsou elektrokola s cenami pod 20 tisíc Kč, těžko zde očekávat dlouhodobější spolehlivost. (Samozřejmě pokud se nejedná o slabší motory (180W) nebo skládací elektrokola.

BATERIE. Při porovnávání různých modelů si určitě zjišťujte kapacitu baterie, nejrozšířenějším spolehlivým typem v elektrokolech je v současné době baterie lithium iontová (Li-ion). Určitě Vás bude také zajímat dojezd elektrokola. Vždy zvažujte, zda potřebujete dojezd co nejdelší. Nezapomínejte, že právě baterie ovlivňuje cenu elektrokola zásadním způsobem. Zákazníci často požadují dojezd přes 100 km, ale drtivá většina z nich nikdy takovou vzdálenost najednou neujela.
Více v záložce Baterie versus dojezd elektrokola.

SPECIFIKACE. Zajímejte se také o informace, kolik převodů má elektrokolo, jaká je jeho hmotnost, jakou má např. odpruženou vidlici apod. K tomu patří také např. způsob ovládání (displej).

Obecně také platí, že nejvíce informací byste se měli dozvědět přímo od prodejce. Je nejlepší ptát se na co nejvíce užitečných informací. Vše potřebné je sice v návodu, ale dobře z praxe známe, jak je to se čtením návodů při uvádění do provozu:-).